Fot. Wikipedia
Bałtycki Teatr Dramatyczny przygotowuje specjalną premierę, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby koszalińskiej filii Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Będzie to prapremiera baśni „Wigilia Pani Skurcz” na motywach „Opowieści wigilijnej” Dickensa. Autorem adaptacji jest dramaturg BTD Tomasz Ogonowski: - Tekst jest inspirowany „Opowieścią wigilijną”. Obecne w nim jest jej główne, ponadczasowe przesłanie. Mówi ono o tym, że nigdy nie jest za późno na zmianę.

Prapremiera „Wigilii Pani Skurcz” w koszalińskim teatrze odbędzie się 7 grudnia. W kasie teatru już można odbierać zaproszenia-cegiełki na spektakl. Za zebrane pieniądze Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych kupi między innymi przenośne koncentratory tlenu.

- Potrzeby są duże, bo hospicjum pomaga nie tylko osobom chorym, ale także ich rodzinom - podkreśla Dariusz Zwoliński, kierownik medyczny koszalińskiej filii hospicjum.

Koszalińska filia Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych pomaga ciężko chorym dzieciom na terenie dawnego województwa koszalińskiego. Obejmuje opieką także małych pacjentów z powiatu słupskiego.

ap/iw

Posłuchaj

Tomasz Ogonowski
Dariusz Zwoliński