fot. Anna Popławska
Tak mieszkańcy Zasp Wielkich w gminie Tychowo (Zachodniopomorskie) zaangażowali się w budowę nowej świątyni. Wierni wspierali inwestycję nie tylko finansowo, ale też brali udział w pracach budowlanych.

Kościół jest już prawie gotowy. Za trzy tygodnie zostanie uroczyście poświęcony.


- Mamy powody do dumy, bo w powstanie tej świątyni zaangażowała się cała parafia. Budowa poszła błyskawicznie i mamy przepiękny kościół - powiedzieli nam mieszkańcy Zasp Wielkich.

Ksiądz Marek Cieślik, proboszcz parafii Białogórzyno powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że bez wsparcia mieszkańców budowa nowego kościoła byłaby bardzo trudna. Jak dodał, o wyborze patrona dla świątyni także zdecydowali mieszkańcy   w głosowaniu: - Kilka głosów było za Ojcem Pio, Świętą Rodziną, czy Św. Markiem. Najwięcej parafian chciało jednak, by kościół był pod wezwaniem Św. Jana Pawła II i takiego patrona wybraliśmy.

Mieszkańcy Zasp Wielkich od ponad 20 lat modlili się w kaplicy utworzonej w dawnej pegeerowskiej świetlicy. Budowa nowego kościoła trwała rok. Jego uroczyste poświecenie odbędzie się 17 listopada.

ap/ar

fot. Anna Popławska

Posłuchaj

ksiądz Marek Cieślik, proboszcz parafii Białogórzyno
mieszkańcy Zasp Wielkich