fot. uap.edu.pl
Pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego został najwyżej oceniony przez komisję konkursową, która zarekomendowała go na szefa placówki. Decyzję podejmie prezydent miasta. Nowy dyrektor pracę zacznie 1 stycznia przyszłego roku.

W konkursie wzięło udział ośmioro kandydatów. Komisja oceniła ich kwalifikacje, koncepcję programowo-organizacyjną oraz pomysły dotyczące rozwoju placówki. Kandydaci musieli m.in. przedstawić projekt, który wyróżni koszalińskie muzeum wśród innych w kraju.

- Komisja jednogłośnie zarekomendowała kandydaturę dr. hab.  Zygmunta Kalinowskiego. Pracował zawodowo głównie w Wielkopolsce. Jest też bardzo dobrze znany i ceniony w krajowych kręgach muzealnych - powiedział Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina.

Dr hab. Zygmunt Kalinowski jest adiunktem w Zakładzie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył studia z zakresu historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także podyplomowe studia z zarządzania i marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

ak/rp/ar/rż

Posłuchaj

Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina