fot. Jacek Żukowski
W okolicy twojego miejsca zamieszkania jest ciemno? Uważasz, że potrzebne są dodatkowe latarnie uliczne? Widzisz wokół siebie miejsca, w których trzeba poprawić krawężniki, chodniki i inne elementy tworzące bariery architektoniczne? Teraz będziesz miał gdzie zgłosić te problemy.

Stowarzyszenie „Inspiracje” wygrało konkurs na realizację dwóch projektów pozwalających wykonywać drobne inwestycje potrzebne mieszkańcom.

- Pierwszy z projektów dotyczy likwidacji barier architektonicznych na obszarze rewitalizacji, czyli w Śródmieściu, Podgrodziu i na Starym Mieście. Pod otrzymaniu konkretnych zgłoszeń od mieszkańców, będziemy wykonywać dokumentację, przekazywać ją do wydziału zarządzania funduszami urzędu miejskiego i następnie realizować tego typu inicjatywy - wyjaśnia Małgorzata Łosiewicz, przedstawicielka „Inspiracji”.

Drugi projekt związany jest z likwidacją ciemnych miejsc w mieście. - Chodzi m.in. o bramy, podwórka i ulice. Projekt ten będzie realizowany w tym roku i w przyszłym - mówi Małgorzata Łosiewicz.

Szczegółów w sprawie obu projektów można dowiedzieć się na stronie internetowej stowarzyszenia „Inspiracje”.

mp/jż/ar

Posłuchaj

Małgorzata Łosiewicz o likwidacji barier architektonicznych w Słupsku
Małgorzata Łosiewicz o doświetlaniu części miejsc w Słupsku