Koszykarze Czarnych Słupsk nadal są niepokonani, zaś ekipa Energi Kotwicy Kołobrzeg nie ma na swoim koncie ani jednego zwycięstwa w rozgrywkach pierwszej ligi.

W środowy wieczór obydwa zespoły zmierzyły się w kołobrzeskiej hali Millenium. Zespół ze Słupska wygrał wyraźnie 80:58, głównie za sprawą świetnej gry w ostatniej kwarcie, którą Czarni wygrali aż 20:4.

Trener Czarnych Mantas Cesnauskis zaznaczył po meczu, że wówczas jego zawodnicy złapali odpowiedni rytm gry: - Zagraliśmy bardzo dobrze w czwartej kwarcie. Cały czas napieraliśmy i w końcu trafialiśmy rzuty. W końcu złapaliśmy swój rytm i w efekcie wygraliśmy dwudziestoma punktami. To nie był jednak łatwy mecz.

Z Kolei szkoleniowiec Energi Kotwicy Mariusz Karol przyznał, że jego ekipie zabrakło sił: - Zagraliśmy na dobrym poziomie przez trzy kwarty. W czwartej zabrakło nam sił. Mieliśmy trudny mecz w sobotę i widocznie czas na regenerację był za krótki.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli: Daniel Grujić - 13 oraz Łukasz Bodych i Bartosz Wróbel - po 12. Dla zespołu Czarnych najwięcej punktów zdobyli: Filip Małgorzaciak - 19 i Adrian Kordalski - 16.

W tabeli pierwszej ligi koszykarzy Czarni są liderami rozgrywek z kompletem zwycięstw. Energa Kotwica zajmuje 13. miejsce.