fot. nadesłane
Szkołę musiało opuścić kilkaset osób, bo na placu budowy hali sportowej - tuż przy liceum przy ulicy Wincentego Pola - znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin dyrektor liceum, Angelika Zygmunt- dziś rano budowlańcy natrafili na pociski przeciwlotnicze z czasu wojny: - Na placu budowy, na której ma powstać hala sportowa, odnaleziono pięć pocisków. Saperzy je już wywieźli.

Zabrane w środę pociski zostaną zdetonowane na poligonie.

- Te pociski były mocno skorodowane i na pewno pochodziły z okresu II wojny światowej. Pięć pocisków o kalibrze 120 mm to pokaźna ilość materiału wybuchowego. Musieliśmy więc ewakuować około 800 osób - uczniów i personelu szkoły. Pociski zostały przetransportowane do stałego miejsca niszczeń obok Złocieńca i tam zostaną unieszkodliwione - powiedział major Maciej Wiśniewski, rzecznik prasowy 2. Brygady Zmechanizowane w Złocieńcu.

Po tym, jak saperzy wyjechali z Piły budowlańcy wrócili do pracy i... natrafili na kolejne znalezisko.

- Budowlańcy natrafili na silnik do katiuszy. Czekamy na kolejną ekipę saperów. Przyjadą jutro. Do tego czasu, ze względów bezpieczeństwa, nie możemy prowadzić zajęć - powiedziała Angelika Zygmunt.

pg/rż/ar

Posłuchaj

Angelika Zygmunt o powodzie odwołania kolejnych zajęć
Angelika Zygmunt o odnalezieniu pocisków
major Maciej Wiśniewski, rzecznik prasowy 2. Brygady Zmechanizowane w Złocieńcu