fot. Renata Pacholczyk
W Gąskach w dwóch budynkach powstało 19 lokali - 17 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych, jedno mieszkanie tzw. chronione i siedziba placówki wsparcia dziennego.

Dziś pierwszych pięć rodzin odebrało klucze do mieszkań. Niektóre czekały nawet 9 lat. - Piękne są te mieszkania. Wystarczy wstawić meble i można się wprowadzać - powiedziała nam jedna z nowych mieszkanek.

Jak mówiła dziś burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała potrzeby w gminie w kwestii lokali socjalnych są jeszcze ogromne: - Na liście oczekujących jest około sto rodzin. Mamy już teren przy ulicy Wakacyjnej, gdzie chcemy stworzyć kolejne mieszkania. Czekamy i poszukujemy jednak dofinansowania budowy.

W oddanym dziś do użytku budynku swoją siedzibę będzie też miała placówka wsparcia dziennego poinformowała Kornelia Liśkiewicz, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielnie: - To placówka, która ma za zadanie wspierać dzieci i ich rodziny. Zapewniamy dzieciom dobrą zabawę, pomagamy w lekcjach, wspieramy ich społeczną integrację. Nowa siedziba nam to ułatwi.

Zarówno mieszkania, jak i placówka wsparcia dziennego powstały w Gąskach po modernizacji budynków po byłym Domu Pomocy Społecznej.

Koszt inwestycji to prawie 5 milionów złotych. Ponad milion 800 tysięcy złotych gmina uzyskała jako dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

rp/ar

fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk

Posłuchaj

lokatorzy
Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna
Kornelia Liśkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielnie