fot. Andrzej Watemborski
Senator-elekt Koalicji Obywatelskiej był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Andrzejem Watemborskim odniósł się do kampanii wyborczej oraz wyników wyborów parlamentarnych. Zastanowił się również, kto mógłby być kandydatem opozycji na marszałka Senatu.

W wyborach do Senatu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 48 mandatów, Koalicja Obywatelska - 43,  Polskie Stronnictwo Ludowe - 3, a Sojusz Lewicy Demokratycznej - 2. Pozostałe 4 mandaty przypadły niezależnym kandydatom. Dwóch z nich to politycy kojarzeni z Platformą Obywatelską: Krzysztof Kwiatkowski i Stanisław Gawłowski. Z kolei Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli jest przeciwnikiem Prawa i Sprawiedliwości. Senatorem została jeszcze Lidia Staroń z Olsztyna. PiS w jej okręgu nie wystawił swojego kandydata.

- Jestem przekonany, że będziemy mieli większość w Senacie i będziemy współpracować. Lidia Staroń liczona jest do grupy senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Trwają także rozmowy odnośnie tego, kto zostanie marszałkiem Senatu. Bogdan Borusewicz byłby dobrym kandydatem na to stanowisko. Sprawa jest jednak otwarta. Wymaga to skonsultowania i z PSL-em, i z Lewicą - powiedział Kazimierz Kleina. 

Kto będzie startował z ramienia Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich? Czy Grzegorz Schetyna wciąż będzie przewodniczącym tego ugrupowania? Tego dowiedzieć się można z poniższej rozmowy.

red./rż

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Kazimierz Kleina, senator-elekt KO