fot. Arkadiusz Wilman
Funkcjonujące w Koszalinie od 2004 roku Stowarzyszenie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego podsumowało dziś ostatnie miesiące działalności i zapowiedziało nowe projekty.

- Są to trzy karty z pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego wraz ze znaczkami, na których znajdują się koszalińskie pomniki: ofiar bolszewizmu, marszałka Piłsudskiego oraz pielgrzymów na Górze Chełmskiej. Chcieliśmy upamiętnić te trzy, ważne elementy do budowy postaw patriotycznych wśród młodych ludzi - powiedział Paweł Michalak.

- Na początku roku wydaliśmy także książkę o losach alianckich jeńców wojennych Stalagu Luft IV w Tychowie. To owoc współpracy stowarzyszenia z Wydziałem Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej. Studenci w ramach koła naukowego tłumaczyli tekst amerykańskiego autora, byłego jeńca - dodał profesor Michał Polak, wiceprezes Stowarzyszenia im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Do końca tego roku ukaże się jeszcze okolicznościowa publikacja przedstawiająca historię koszalińskiego Hospicjum. Nowymi wydawnictwami i projektami koszalińskiego Stowarzyszenia im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zainteresował się Arkadiusz Wilman. Zapraszamy do wysłuchania jego materiału.

aw/rż

fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman

Posłuchaj

materiał Arkadiusza Wilmana