fot. wikimedia
Z inicjatywą uhonorowania noblistki wyszli bibliotekarze.

Jak podkreśla Barbara Wysmyk z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, list jest formą podziękowania dla Olgi Tokarczuk za jej za dotychczasową twórczość, ale także zaproszeniem na wieczór autorski: - Postanowiliśmy napisać do pani Olgi list gratulacyjny od naszych mieszkańców, bibliotekarzy i czytelników. Wyślemy go jako podziękowanie za wspaniałą literaturę jaką nam dała.

Od momentu ogłoszenia decyzji Akademii Szwedzkiej o przyznaniu literackiej nagrody Nobla Oldze Tokarczuk natychmiast wzrosło zainteresowanie jej twórczością.

- Przeczytałem „Szafę” i bardzo mnie zaciekawiła. Uważam, że nagroda należała się autorce. Zamierzam przeczytać kolejne książki pani Tokarczuk, jak tylko będą dostępne - powiedział jeden z czytelników.

List gratulacyjny dla polskiej noblistki wystawiony jest w wypożyczalni w budynku głównym biblioteki przy placu Polonii 1. Można go podpisywać do końca tygodnia.

Olga Tokarczuk była gościem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej w lutym 2015 roku. Pisarka promowała wówczas swoją powieść „Księgi Jakubowe”.

rp/iw

Posłuchaj

Barbara Wysmyk
Czytelnicy