fot. facebook/Janusz Gromek - prezydent Kołobrzegu
Według danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, w wyborach do Senatu w okręgu „kołobrzeskim” największą liczbę głosów uzyskał właśnie kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Były prezydent Kołobrzegu podziękował swoim wyborcom. Przyznał, że odczuwa satysfakcję z wyniku, zaś mandat senatora to dla niego nobilitacja: - To zwieńczenie mojej kariery. Od 1990 roku jestem w samorządzie. Byłem prezydentem miasta, przewodniczącym rady miejskiej, czy w zarządzie województwa. Senat to bardzo wysoka półka i bardzo duża odpowiedzialność. Kołobrzeg pierwszy raz w historii ma senatora.

Janusz Gromek zapowiada, że podczas prac w Senacie chciałby zająć się sprawami zarówno samorządu, jak i szkolnictwa. W czasie pracy zawodowej był dyrektorem szkoły: - Chce zająć się też sytuacją seniorów i ochroną środowiska.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do senatu z okręgu 99. zdobył 43,45 procent głosów (59 348 głosów), Henryk Carewicz, kandydat PiS miał 36,13 procent poparcia (49 350 głosów), zaś Anna Sztark, startująca z własnego komitetu wyborczego - 20,42 procent poparcia (27 885 głosów).

kk/ar

Posłuchaj

Janusz Gromek o uzyskaniu mandatu
Janusz Gromek o planie swojej pracy