Kwiaty, listy gratulacyjne i nagrody pieniężne. Najlepsi koszalińscy nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostali dziś wyróżnieni przez prezydenta miasta.

Prezydent Piotr Jedliński podkreślił podczas uroczystości, że Koszalin ma szczęście do dobrych pedagogów, stąd bardzo duża grupa nagrodzonych: - Dziś dzień edukacji. Nagrody, jak co roku, komisja przyznawała nauczycielom i dyrektorom, którzy mieli szczególne osiągnięcia w ostatnim roku. A ten rok był dobry ze względu na wyniki egzaminów zewnętrznych.

Nagrody dziś trafiły do dyrektorów i nauczycieli szkół oraz przedszkoli. Wszyscy wyróżnieni nie kryli satysfakcji, że znalezienia się w gronie stu czterech najlepszych pedagogów: - To wielkie wyróżnienie i nagroda za moją ciężką pracę. Staram się pracować jak najlepiej. Jest to trudny i wyczerpujący zawód, ale dający dużo satysfakcji. Robię to, co do mnie należy, a jeśli prezydent i całe gremium, które przyznawało tę nagrodę stwierdziło, że jestem jej godna to ogromnie się cieszę.

W tym roku prezydent miasta na nagrody przeznaczył około 300 tysięcy złotych. Każdy z wyróżnionych nauczycieli otrzymał nagrodę w wysokości 2800 złotych.

rp/kk

fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk

Posłuchaj

Prezydent Piotr Jedliński
Pedagodzy