fot. prk24.pl
Gorących komentarzy do nieoficjalnych wyników wyborów udzielili nam: Kazimierz Kleina, Anna Sztark, Piotr Zientarski, Krzysztof Chmielewski i Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Anna Sztark (kandydatka niezależna)

Z Senatem po latach żegna się Anna Sztark z Białogardu. Była senatorem VII, VIII i IX kadencji. W tych wyborach mandatu w okręgu 99 tzw. kołobrzeskim nie zdobyła. Zdobył go Janusz Gromek, były prezydent Kołobrzegu  (51,9 tys. głosów), drugi był Henryk Carewicz z PiS (49,1 tys.).

- Chciałabym pogratulować panu Januszowi Gromkowi zwycięstwa. Chcę też podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali, bo miałam przeciwko sobie przedstawicieli dużych partii, dużych pieniędzy i dużych struktur. Po trzech kadencjach w Senacie mój wynik jest dobry - powiedziała Anna Sztark.

Anna Sztark

Piotr Zientarski (Koalicja Obywatelska)

Piotr Zientarski zdobył mandat poselski w okręgu koszalińskim, uzyskując 18 771 głosów poparcia.

- Zadanie zostało wykonane. Mieliśmy trzy mandaty i nadal mamy trzy mandaty. To sukces, tym bardziej, że dwa mandaty uzyskały ugrupowania demokratyczne - powiedział Piotr Zientarski.

Piotr Zientarski

Małgorzata Prokop-Paczkowska (Lewica)

Małgorzata Prokop-Paczkowska uzyskała mandat poselski (15 300 głosów).

- Cieszę się bardzo, że moja ciężka praca została doceniona. Cieszę się, że jako kobieta będę reprezentowała nasz region. Cieszę się też z bardzo dobrego wyniku Lewicy - powiedziała Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Małgorzata Prokop-Paczkowska

Krzysztof Chmielewski (Konfederacja)

Krzysztof Chmielewski zdobył 7 263 głosy, co nie wystarczyło do mandatu poselskiego.

- Wchodzimy do Sejmu - to cieszy, ale niestety zabrakło nam trochę głosów do mandatu w okręgu koszalińskim - powiedział Krzysztof Chmielewski.

Krzysztof Chmielewski

Kazimierz Kleina (Koalicja Obywatelska)

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zwyciężył w okręgu słupskim zdobywając 116 819 głosów. Pokonał kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości Dorotę Arciszewskiej-Mielewczyk - 77 075 głosów.

- Niesamowicie dobre wyniki miałem w Rumi. Bardzo dobre również uzyskałem w Słupsku. Szczególnie cieszą mnie wyniki w mniejszych miejscowościach, gdzie podczas kampanii wyborczej spotykałem się z ciepłym przyjęciem - powiedział Kazimierz Kleina.

Kazimierz Kleina