W trzeciej kolejce spotkań I ligi koszykówki mężczyzn STK Czarni Słupsk odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem drużyna Mantasa Cesnauskisa w słupskiej hali Gryfia pokonała KS Księżak Łowicz 81:78.

Duża przewaga gospodarzy zaznaczyła się już w pierwszej kwarcie. Szybkie akcje na kosz przeciwnika, a do tego skuteczna gra w obronie pozwoliła gospodarzom na 16. punktowe prowadzenie. Również druga kwarta przebiegała pod dyktando Czarnych i na przerwę słupszczanie schodzili prowadząc 51:29. Zupełnie inny obraz gry był w trzeciej odsłonie. Koszykarze Księżaka przeprowadzali zdecydowane ataki i co ważne zakończone celnymi rzutami.

Do tego kilka „trójek' drużyny z Łowicza i stan meczu był remisowy. Ostatnia kwarta to walka kosz za kosz, ale w końcówce więcej szczęścia miała słupska drużyną i to Czarni odnieśli kolejne zwycięstwo.

Czarni zajmują obecnie 2. miejsce w tabeli. Prowadzi Sokół,Łańcut, który ma również trzy zwycięstwa, ale w tzw. małych punktach ma +36, przy +6pkt. Czarnych. W środę słupszczanie jadą do Kołobrzegu, gdzie zmierzą się z miejscową Kotwicą..

STK Czarni Słupsk - KS Księżak Łowicz 81:78 (24:8, 27:21, 6:26, 24:23)

STK Czarni:
Patryk Pełka 20 (6x3, 11 zb.), Marcin Dutkiewicz 15, Filip Małgorzaciak 14, Wojciech Fraś 11, Hubert Wyszkowski 9, Szymon Długosz 7, Adrian Kordalski 3 (11 as.), Damian Janiak 2,

Księżak: Mikołaj Grod 21 (2×3, 15 zb), Arkadiusz Kobus 21 (3×3), Piotr Robak 11 (1×3), Mikołaj Stopierzyński 9 (1×3), Przemysław Tradecki 5, Michał Samsonowicz 5, Mikołaj Czyż 4, Łukasz Ratajczak 2.