fot. Renata Pacholczyk
Reprezentanci KO mówili m.in. o konieczności podniesienia roli samorządu w życiu obywateli, a także zachęcali do wzięcia udziału w wyborach.

Piotr Zientarski, senator Platformy Obywatelskiej i „jedynka” w wyborach do Sejmu zauważył, że była to kampania intensywna, w trakcie której przedstawiony został konkretny program wyborczy: - Przeprowadziliśmy dużo spotkań i rozmawialiśmy o popełnionych przez nas błędach. Koalicja Obywatelska ma program ogólnopolski i regionalny. Jesteśmy odpowiedzialną drużyną, która będzie go realizować.

Zajmująca czwarte miejsce na sejmowej liście Koalicji Obywatelskiej Barbara Grygorcewicz podkreśliła podczas konferencji prasowej, że większość postulatów wyborców znalazła się w programie ugrupowania: - Bardzo dużo rozmawialiśmy z wyborcami z naszego okręgu i dokonaliśmy analizy tych rozmów. Większość postulatów zawarta jest w programie Koalicji Obywatelskiej. Jeżeli wybiorą państwo kandydatów z naszego ugrupowania jest duża szansa, że zostaną one zrealizowane.

Z kolei Adam Ostaszewski, „szóstka” do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej zaapelował dziś o udział w niedzielnych wyborach do Parlamentu: - Z rozmów z mieszkańcami naszego regionu wynika, że jest wielka wola i wiara w to, że Koalicja Obywatelska wygra te wybory. Żeby to zrobić, trzeba na nie iść. Dlatego apeluję o wzięcie udziału w wyborach i zagłosowanie na kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Tomasz Czuczak kandydat numer 2 na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu koszalińskim zauważył, że wiele rozmów z wyborcami dotyczyło konieczności podniesienia roli samorządu w życiu obywateli: - Chcę jasno zadeklarować, że zawsze będę zabiegał o to, aby decentralizacja państwa postępowała jeszcze bardziej i sprawniej.

Wybory do parlamentu odbędą się już w najbliższa niedzielę.

rp/iw

Posłuchaj

Tomasz Czuczak
Adam Ostaszewski
Piotr Zientarski
Barbara Grygorcewicz