fot. Sławomir Kamola
Świetlica, klub wiejski, miejsce spotkań lokalnej społeczności, w przyszłości siedziba Koła Gospodyń Wiejskich, a być może również klubu seniora - tak wiele zastosowań znajdzie budynek w Lubogoszczy. Krzysztof Nieckarz, dyrektor koszalińskiego oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa podpisał umowę dotyczącą przekazania placu budowy.

Budynek przejdzie termomodernizację. Zamontowane zostaną również rynny. W środku natomiast dobiegają końca prace związane z przystosowaniem pomieszczeń dawnych biur PGR-u do nowych zadań.

W budynku mieściło się kiedyś przedszkole, później został częściowo zaadaptowany do funkcji mieszkalnych przez niemieckiego dzierżawcę popegeerowskiego majątku.

Wieś zyska pierwsze od lat pomieszczenia, w których przez cały rok można organizować sołeckie spotkanie, choinkową zabawę dla dzieci czy wakacyjny klub dla dzieci.

Do tej pory takie spotkania odbywały się albo, pod wiatą albo w kościele. Jak powiedział Krzysztof Nieckarz, to dopiero pierwszy etap ożywienia społeczności Lubogoszczy.

Kolejnym będzie odtworzenie Koła Gospodyń Wiejskich. Dyrektor koszalińskiego KOWR-u obiecywał wsparcie merytoryczne, jak i materialne. Jak dodał, właśnie aktywizowanie takich terenów jest jednym z zadań Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Więcej w materiale Sławomira Kamoli.

sk/rż

fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola
fot. Sławomir Kamola

Posłuchaj

materiał Sławomira Kamoli