fot. Jarosław Ryfun
Specjalne czeki nawiązujące do podpisanych wcześniej umów na zakup nowoczesnych wozów bojowych przekazano dzisiaj w Koszalinie. W konferencji prasowej udział wzięli: Paweł Szefernaker - wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Tomasz Hinc - wojewoda zachodniopomorski, nadbryg. Jacek Staśkiewicz- zachodniopomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Paweł Mirowski - prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że dzięki takim inwestycjom wzrasta poziom bezpieczeństwa w regionie: - Wczoraj otworzyliśmy nowoczesny budynek Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie, na miarę XXI wieku. Serce się raduje, że wykorzystujemy dobrą koniunkturę i środki z budżetu na zagwarantowanie bezpieczeństwa Pomorza Środkowego. Na te inwestycje strażacy, druhowie ochotnicy i policjanci bardzo długo czekali.

Przemysław Zawadzki, prezes OSP w Rogowie, która otrzymała 380 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego wozu bojowego, podkreślił, że nowy sprzęt będzie niezwykle przydatny: - Nasz poprzedni samochód wyprodukowano w 1971 roku. Nie spełnia on już żadnych wymagań. Niekiedy nie możemy zdobyć do niego części. Niektóre musimy sami zrobić. Nowy samochód znacznie ułatwi nam pracę.

Tadeusz Krzyżaniak, prezes zarządu powiatowego OSP w Białogardzie wyjaśnił również, że część z dotacji przeznaczona będzie na codzienne funkcjonowanie: - To wsparcie na działalność kulturalną i sportową. Jednostki wykorzystują to na młodzieżowe drużyny pożarnicze, uzupełnienie torów przeszkód i zakup wyjściowego umundurowania Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dofinansowanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych przyznano w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. Do zachodniopomorskich strażaków trafi 4,5 miliona złotych.

kk/rż

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

Posłuchaj

Przemysław Zawadzki, prezes OSP w Rogowie
Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości
Tadeusz Krzyżaniak, prezes zarządu powiatowego OSP w Białogardzie