fot. KMP Koszalin
Rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa uczniów i była pokłosiem ostatniego zdarzenia w Koszalinie, kiedy to bezdomny na osiedlu Rokosowo zaatakował 11-toletnią dziewczynkę jadącą rowerem. Zastraszył ją i zaczął prowadzić w kierunku pobliskiego lasu. Dziecko uratował przypadkowy przechodzień.

Jak powiedziała Beata Gałka z policji dziś chodziło o to, by wzmóc czujność dorosłych w podobnych sytuacjach: - Na szczęście nie odnotowujemy dużo takich sytuacji. Ostatni incydent pokazuje jednak, że trzeba rozmawiać z dziećmi, aby wiedziały, jak w takich przypadkach powinny się zachować.

Pedagodzy zdają sobie sprawę, że w przypadku zagrożenia zdrowia i życia małoletnich potrzebna jest współpraca z policją. - Takie spotkania są potrzebne, żeby wyrobić sobie drogę kontaktu z policjantami. Cały czas musimy się też dokształcać, aby reagować szybko i profesjonalnie - powiedziała nam jedna z nauczycielek.

Dziś podczas spotkania przedstawicieli policji i pedagogów podkreślano wielokrotnie, że każda interwencja musi rozpocząć się od poinformowania właśnie funkcjonariuszy.

rp/kk

Posłuchaj

Pedagodzy
Beata Gałka