Rekompensaty stają się wreszcie rzeczywistością. Słupszczanie czekali na ten moment od bardzo długiego czasu. Temat nabrał tempa, gdy trzy miesiące temu w sprawę osobiście zaangażował się Piotr Müller, rzecznik rządu i poseł Prawa i Sprawiedliwości ze Słupska.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał w Słupsku uchwałę Rady Ministrów dotyczącą przyznania 115 milionów złotych na wieloletni program rozwoju całego regionu, m.in. na dofinansowanie rozwoju bazy drogowej regionu, budowę szkół i przedszkoli, a także nowej infrastruktury sportowej.

- Wieloletni program rozwoju stał się faktem. Mam nadzieję, że przyznane środki pomogą w rozwoju ziemi słupskiej. Nowe drogi, szkoły, a także infrastruktura sportowa to tylko niektóre elementy, które mogą powstać dzięki tym pieniądzom. Dużą rolę w ich przyznaniu odegrał Piotr Müller, jeden z moich najbliższych współpracowników. Włożył wiele wysiłku w negocjacje, a także koordynowanie rządowych prac nad projektem i zbieranie sugestii samorządowców - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Bardzo dziękuję panu premierowi, że przychylił się do moich argumentów i dziś wspólnie możemy potwierdzić, że rekompensaty za tarczę antyrakietową stały się faktem. 115 milionów złotych trafi na rozwój ziemi słupskiej. Jest to szczególnie istotne, ponieważ mieszkańcy od dawna czekali ten moment. Sądzę, że wspólnie z samorządowcami uda się przekuć ten sukces w wielki projekt rozwojowy naszej małej ojczyzny - dodał Piotr Müller.

Sprawa rekompensat z tytułu budowy tarczy antyrakietowej w Redzikowie jest ważna dla mieszkańców regionu słupskiego. W lipcu Piotr Müller zainicjował rządowe prace nad wieloletnim programem rozwoju regionu słupskiego, a także włączył do nich samorządowców. Na początku sierpnia zapowiedział przeznaczenie 90 milionów złotych na ten cel. Po pierwszych tygodniach prac nad uchwałą ogłosił, że budżet na program wyniesie aż 115 milionów złotych. W październiku ministrowie zaakceptowali rekompensatę.

red./rż

Czytaj więcej