fot. Przemysław Grabiński
Minister nauki i szkolnictwa wyższego poparł m.in. kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu pilskim, mecenas Jolantę Turczynowicz-Kieryłło. Dodał, że większość w Senacie jest potrzebna Zjednoczonej Prawicy do kontynuowania dobrych zmian w państwie.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło zapewnia, że na ostatniej prostej przed niedzielnymi wyborami działacze Zjednoczonej Prawicy będą starali się przekonać głównie młodych i niezdecydowanych wyborców: - Kampanię będziemy prowadzić bardzo intensywnie wśród młodzieży. Liczymy młodych i ludzi, którzy nie są zdecydowani i mają kryzys zaufania do polityków. Mamy nadzieję, że ich przekonamy.

Ubiegający się o reelekcję pilski poseł Porozumienia, Grzegorz Piechowiak wierzy z kolei, że kandydaci z listy Prawa i Sprawiedliwości mają szansę na historyczne zwycięstwo na trudnym dotychczas dla Zjednoczonej Prawicy terenie - w Pile i okolicach: - Byłby to wielki sukces, który wynika z ciężkiej czteroletniej pracy. Byliśmy wiarygodni i skuteczni. Uważam, że ten sukces osiągniemy.

Wybory parlamentarne odbędą się już w najbliższą niedzielę.

pg/kk

Posłuchaj

poseł Porozumienia, Grzegorz Piechowiak
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości
Wicepremier Jarosław Gowin