fot. Przemysław Grabiński
W niedzielę, podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej, były prezydent Lech Wałęsa powiedział, że Kornel Morawiecki, zakładając w trakcie stanu wojennego Solidarność Walczącą, zdradził. - Te słowa były niepotrzebne i nie na miejscu - mówiła dziś w Pile Barbara Nowacka.

- Znamy Lecha Wałęsę z kontrowersyjnego języka. Lepiej sprawy prywatne trzymać poza strefą publiczną. Współczuję Mateuszowi Morawieckiemu, że śmierć jego ojca wykorzystywana jest w kampanii wyborczej - zaznaczyła szefowa Inicjatywy Polska.

Barbara Nowacka przyjechała dziś do Piły, by wspierać kandydata Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Rafała Lipskiego.

Według Nowackiej, jeśli zjednoczenie opozycji po wyborach sprawi, że przejmie ona władzę, to takie porozumienie zostanie szybko zawarte: - Dobrze rozumiemy się z SLD i PSL-em.  

Kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z pilskiego okręgu wyborczego Rafał Lipski podkreślał, że wierzy, iż w nowym parlamencie znajdzie się znacząca reprezentacja przedstawicieli Inicjatywy Polska: - Jesteśmy zdeterminowani, by wejść do Sejmu i walczyć o tolerancyjną Polskę. Udowodniliśmy to poprzez różnego rodzaju akcje, chociażby „dzieciaki bez biletu”. Koalicja Obywatelska stawia na zdrowie, ja dodatkowo w swoim programie o rozdzielenie Kościoła od państwa.

Wybory parlamentarne odbędą się już w najbliższą niedzielę.

pg/rż

Posłuchaj

Rafał Lipski
Barbara Nowacka