fot. archiwum PRK
To trzecia edycja konkursu organizowanego przez koszalińską Północną Izbę Gospodarczą.

Roman Biłas, prezes izby podkreślił, że jest to okazja do wyróżnienia pracodawców, którzy doskonale sobie radzą na rynku, ale także nie zapominają o pracownikach: - Wynagradzają ich odpowiednio oraz traktują z szacunkiem. Sukces każdej firmy okupiony jest dużym wysiłkiem i pracowników, i pracodawców.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 30 firm. Nagrody przypadły 5 , a wyróżnienia - kolejnym 10 przedsiębiorstwom.

W kategorii mikroprzedsiębiorstwa - firmy, które zatrudniają do 10 pracowników -  Pracodawcą Roku Pomorza 2019 została firma doradcza AR Partners Spółka z o.o.,a w kategorii przedsiębiorstwa małe - do 50 zatrudnionych osób - nagrodzono Kancelarię Doradztwa Podatkowego i Audytu DEBET.

W kategorii przedsiębiorstwa średnie - do 250 zatrudnionych - zwycięzcą z tytułem Pracodawcy Roku Pomorza 2019 została firma All Good z branży kawowej.

W kategorii przedsiębiorstwa duże - zatrudniające ponad 250 osób- wygrała firma Espersen Koszalin. Jej przedstawiciel Sylwester Szymanik podkreślał, że jest to także nagroda dla pracowników: - To oni pracują na to, w którym miejscu jesteśmy i dokąd zmierzamy. Takie relacje buduje się latami i ciągle nad nimi pracuje. Pracownicy mówią nam o swoich oczekiwaniach, a my na nie reagujemy.

W tym roku po raz pierwszy w historii tego konkursu przyznany został tytuł Manager Roku 2019. Przypadł on Marianowi Jagiełce, przedsiębiorcy z Kołobrzegu, związanemu z branżą budowlaną, hotelarską i działalnością charytatywną. Jak podkreślił laureat najważniejsza w biznesie jest współpraca z pracownikami: - Nikt z pracowników nie przychodzi do mnie po podwyżkę, bo zawsze miałem wyczucie, kiedy podnieść wynagrodzenie. Mamy naprawdę dobry kontakt.

Przyznano także tytuł Pracodawcy Pomorza 2019 w kategorii społeczna odpowiedzialność biznesu - firma aktywna lokalnie oraz wykazująca dbałość o środowisko. Nagroda trafiła do koszalińskiego przedsiębiorstwa MPS International.

rp/rż

Posłuchaj

Roman Biłas, prezes koszalińskiej Północnej Izby Gospodarczej
Sylwester Szymanik, przedstawiciel firmy Espersen Koszalin
Marian Jagiełka, przedsiębiorca z Kołobrzegu