fot. Przemysław Grabiński
Zdaniem byłego premiera, a obecnie posła do Parlamentu Europejskiego – w Sejmie przyszłej kadencji ma szansę znaleźć się licząca się reprezentacja lewicy.

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmu z pilskiego okręgu wyborczego, były poseł Romuald Ajchler zapowiada z kolei, że przyszli parlamentarzyści SLD będą chcieli wrócić do tematu emerytur i rent mundurowych. Przypomnijmy - w grudniu 2016 roku Sejm uchwalił tzw. ustawę dezubekizacyjną. Przepisy obniżyły emerytury i renty za okres „służby na rzecz totalitarnego państwa” od 22 lipca 1944 roku do 31 lipca 1990 roku.

- Sojusz z pewnością, jeśli będzie miał taką możliwość, wróci do tego tematu. Nie może być tak, że policjant lub żołnierz, podpisując w przeszłości kontrakt z państwem, został dziś pozbawiony dodatków, które mu państwo w tamtym czasie oferowało - stwierdził Romuald Ajchler.

Działacze i kandydaci lewicy posadzili dziś też drzewo w Parku Miejskim w Pile. To element akcji „Sojusz z Ziemią”, w ramach której Leszek Miller zobowiązał się m.in. do posadzenia w ciągu stu dni stu drzew w całej Wielkopolsce.

pg/kk

Posłuchaj

Leszek Miller. były premier
były poseł Romulad Ajchler