fot. prk24.pl
Za naszym pośrednictwem proszą o udostępnianie nagrań i zdjęć z miejsca zdarzenia, które pomogą w ustaleniu przebiegu wydarzeń.

Tragedia wydarzyła się 4 stycznia. Zginęło pięć 15-latek, uczennic jednej klasy gimnazjum. Dziewczęta zatruły się tlenkiem węgla. Ogień miał uniemożliwić dotarcie do nastolatek i otwarcie drzwi. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że bezpośrednią przyczyną pożaru było rozszczelnienie butli z gazem. Późniejsza kontrola escape roomu wykazała wiele nieprawidłowości, nie było m.in. możliwości ewakuacji.

Organizator escape roomu 28-letni Miłosz S. jest w areszcie od stycznia. Ma zarzuty umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci nastolatek. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Rodzice nastolatek wysłali do redakcji Polskiego Radia Koszalin apel do wszystkich świadków o udostępnianie nagrań i zdjęć z miejsca zdarzenia, które pomogą w ustaleniu jego przebiegu. Osoby, które mają takie materiały proszone są o kontakt z: Jarosławem Pawlakiem (tel. 731298346) lub Adamem Pietrasem (693343227). Materiały można też przesłać na adres: rodzice.dziewczynek@gmail.com. Rodzice gwarantują anonimowość.

red./ar