fot. Katarzyna Kużel
Zarząd Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej docenił pasję, z jaką została stworzona zagroda, krzewienie kultury jamneńskiej oraz jej prezentację mieszkańcom i turystom.

Krzysztof Jedynak, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum w Koszalinie podkreśla, że jest to pierwsza nagroda dla tego obiektu, po kilku miesiącach działalności: - Jest to szczególne wyróżnienie dla zagrody i wszystkich pracowników związanych od początku z jej powstawaniem.

Zagroda Jamneńska działa od kwietnia i przez sześć miesięcy odwiedziło ją 2700 osób. Jednak ta liczba nie uwzględnia uczestników otwarcia i organizowanych tam jarmarków.

Bogna Buziałkowska, kierownik działu rozwoju i promocji koszalińskiego muzeum uważa, że wypromowanie nowego obiektu, w nowym miejscu, jest zadaniem i łatwym, i trudnym: - To jest coś nowego, więc wzbudza ciekawość. Nie możemy jednak spocząć na laurach. Staramy się dotrzeć do mieszkańców. Można znaleźć nas w Internecie, na plakatach lub bezpośrednio zadzwonić, by uzyskać jakiekolwiek informacje.

W Zagrodzie Jamneńskiej, oprócz ekspozycji pokazującej lokalną kulturę, organizowane są warsztaty, plenery fotograficzne, przeglądy twórczości ludowej i koncerty.

kk/rż

fot. Katarzyna Kużel
fot. Katarzyna Kużel
fot. Katarzyna Kużel
fot. Katarzyna Kużel

Posłuchaj

Krzysztof Jedynak, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum w Koszalinie
Bogna Buziałkowska, kierownik działu rozwoju i promocji koszalińskiego muzeum