fot. Jacek Żukowski
W piątek w słupskim starostwie powiatowym wojewoda pomorski Dariusz Drelich podpisał 14 umów z samorządami na dofinansowanie inwestycji drogowych z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

- Dzisiaj podpisujemy umowy na kwotę 28 milionów złotych. Wcześniej - w pierwszym naborze - samorządom przyznano 6,7 miliona złotych. To łącznie 35 milionów złotych, które w tym roku trafiają do samorządów powiatu słupskiego - powiedział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Obecni podczas uroczystości samorządowcy podkreślali, że dofinansowanie pozwoli im na wykonanie długo oczekiwanych inwestycji.

- Bardzo nas cieszy, że nasze wszystkie trzy wnioski znalazły się na liście rekomendowanej i uzyskały finansowanie. To trzy ważne drogi na terenie powiatu słupskiego, w gminach: Kępice, Kobylnica, Ustka i Słupsk - wyliczył Paweł Lisowski, starosta słupski.

Dwie umowy z miastem Słupsk oraz 12 umów z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego z powiatu słupskiego będą realizowane w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych.

jż/ar

Posłuchaj

Dariusz Drelich, wojewoda pomorski
Paweł Lisowski, starosta słupski