fot. Sławomir Kamola
Wczoraj zakończyły się głosowania na projekty osiedlowe. Jako ostatni nad swoimi projektami dyskutowali mieszkańcy osiedla Bukowe.

Projekt osiedlowy musiał uzyskać stuprocentowe poparcie wszystkich obecnych na spotkaniu, aby wszedł do realizacji bez głosowania ogólnomiejskiego.

Jak powiedział Łukasz Cieśliński z Pracowni Samorządowej, takie spotkania mają uczyć mieszkańców umiejętności dyskutowania i kompromisu.

Nie zawsze jednak takie porozumienie udaje się uzyskać. Dyskusja na osiedlu Bukowym była bardzo gorąca. Mieszkańcy głosowali m.in. nad dokończeniem budowy skweru osiedlowego przy ulicy Bukowej oraz utworzeniem parkingu przy ulicy Baczewskiego.

Z 11 koszalińskich osiedli, 5 nie wyłoniło swojego projektu podczas spotkań. Projekty osiedlowe zostaną teraz poddane głosowaniu razem z projektami ogólnomiejskimi.

Głosowanie rozpocznie się 24 października i będzie trwało 3 tygodnie. Około 15 listopada powinniśmy poznać wyniki oraz projekty, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego w przyszłym roku.

Więcej w materiale Sławomira Kamoli. Lista projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego TUTAJ>>

sk/rż

Posłuchaj

materiał Sławomira Kamoli