fot. Piotr Jedliński/Facebook
Pokaz świateł laserowych, prezentacja tajników kuchni chemicznej a nawet test na... daltonizm smakowy. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników festiwalu.

Trzy uczelniane kampusy (przy ul. Kwiatkowskiego, Śniadeckich i Racławickiej) odwiedziły dziś tłumy gości z całego regionu.

- Przygotowano wiele atrakcji. Można się dowiedzieć wielu rzeczy o otaczającym nas świecie i o nas samych - powiedziała nam jedna z odwiedzających festiwal.

Zachodniopomorski Festiwal Nauki odbył się w Politechnice Koszalińskiej już dziewiętnasty raz. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin prof. Danuta Zawadzka, prorektor do spraw kształcenia, to sposób na propagowanie nauki nie tylko wśród studentów: - Chcemy, aby nasza uczelnia była otwarta na wszystkie grupy społeczne. Dlatego organizujemy dzisiejszy festiwal, a także Uniwersytet Trzeciego Wieku, czy Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży. Rzeczywistość jest tak zmienna, że dziś trzeba uczyć się przez całe życie. Staramy się dostosować do tej idei.

XIX Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Politechnice Koszalińskiej odbył się pod patronatem Polskiego Radia Koszalin.


ap/ar

Posłuchaj

odwiedzający festiwal
prof. Danuta Zawadzka, prorektor do spraw kształcenia w Politechnice Koszalińskiej