fot. Sławomir Kamola
Miasto zostało wyróżnione podczas Międzynarodowych Targów Rowerowych KIELCE BIKE-EXPO.

Konkurs był dwuetapowy. W pierwszym turyści-kolarze zgłaszali gminy, które ich zdaniem zasługują na to wyróżnienie. Organizatorzy otrzymali 95 zgłoszeń. W drugim etapie zgłoszenia weryfikowano na podstawie otrzymanych od gmin materiałów i sprawozdania w formie ankiety. Na tej podstawie jury przyznało certyfikaty: w kategorii do 10 tys mieszkańców miastu Kalety, w kategorii do 40 tys gminie Czarny Dunajec, w kategorii do 100 tys miastu Leszno i w kategorii do 500 tys miastu Koszalin.

Prezydent miasta Piotr Jedliński, prezentując certyfikat, mówił o tym, że na różnym etapie realizacji jest jeszcze wiele istotnych z punktu widzenia rowerzystów inwestycji: - To m.in. kontynuacja ścieżki rowerowej od ulicy Dzierżęcińskiej do ulicy Lubiatowskiej. Teraz rozstrzygamy przetarg na połączenie ulicy Bukowej, przez ulicę Prostą, z ulicą Wąwozową. Jesteśmy też po podpisaniu umowy na remont mostku przy ulicy Krańcowej. Rozstrzygamy także przetarg na połączenie ścieżki wzdłuż Dzierżęcinki ze ścieżką przy ulicy Morskiej. O tym, czy powstanie pumptrack zdecydują mieszkańcy, bo jest to inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy Koszalina na rowerze czują się bezpiecznie i doceniają rowerowe inicjatywy miasta. - Jestem zadowolony, bo ścieżek jest naprawdę dużo i wciąż pojawiają się kolejne - powiedział nam jeden z rowerzystów.

Koszalin Certyfikat Gminy przyjaznej Rowerzystom otrzymał trzeci raz z rzędu. Organizatorem konkursu jest zarząd główny PTTK. Honorowy patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Związek Miast Polskich i Związek Powiatów Polskich.

sk/ar

Posłuchaj

mieszkańcy Koszalina
Piotr Jedliński, prezydent Koszalina