fot. Renata Pacholczyk
Daje to możliwość dotarcia rowerzystom znad morza m.in. do Koszalina, Kołobrzegu oraz Darłowa.

Michał Żuber, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie powiedział, że odcinek ma 9 kilometrów długości, a koszt jego budowy to 7 milionów złotych: - Szerokość tej trasy to 3 metry. Ta trasa na pewno będzie często uczęszczana przez pieszych i rowerzystów.

Rowerzyści, którzy dziś pojawili się na oficjalnym otwarciu trasy rowerowej, podkreślali, że jest to także alternatywa na aktywny wypoczynek nad morzem: - Mieszkam w Ustroniu Morskim i cieszę się z tego połączenia do Mielna. Obserwowałem przez cały czas roboty, zrobiłem nawet zdjęcia i zostawię je sobie na pamiątkę.

W różnych rejonach województwa zachodniopomorskiego budowane są trasy rowerowe. Jak zaznaczył Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, na te inwestycje przeznaczono 140 milionów złotych: - Powstaną cztery ścieżki, które oplotą nasze województwo. Będą miały aż 1100 kilometrów.

Inwestycja zakończy się pod koniec przyszłego roku. Trasa rowerowa prowadząca wzdłuż wybrzeża Bałtyku - trasa Velo Baltica, w którą wpisany jest odcinek Pleśna-Mielno, po połączeniu wszystkich istniejących i budowanych w Zachodniopomorskiem - będzie miała około 240 kilometrów.

rp/rż

fot. Renata Pacholczyk

Posłuchaj

Michał Żuber, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie
Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego
rowerzyści