fot. Mirosław Pieńkowski
Zespół zakończył okres przygotowawczy i czeka już na swojego pierwszego rywala w spotkaniu o ligowe punkty. Gwardziści w ostatnim sezonie uplasowali się w ligowej tabeli na piątym miejscu, ale teraz ich sportowe ambicje są większe.

Kapitan drużyny Patryk Kiciński powiedział, że w tym sezonie Gwardziści chcą być jeszcze wyżej niż w poprzednim: - Ambicje są duże. W poprzednim sezonie zajęliśmy piąte miejsce. W tych rozgrywkach apetyty są znacznie większe.

Zmiany w zespole są bardzo duże, ale w swoją drużynę mocno wierzy trener Piotr Stasiuk: - Wynik sportowy jest oczywiście bardzo ważny, ale przede wszystkim chcemy grać coraz lepiej i sprawiać radość naszym kibicom. Cel minimum na ten nowy sezon? Czwarte miejsce w tabeli.

Pierwszym rywalem Gwardii w nowym sezonie I ligi piłkarzy ręcznych będzie drużyna Tytanów z Wejherowa. Spotkanie odbędzie się jutro w hali Gwardii.

Relacja z tego spotkania na naszej antenie w „Sportowym weekendzie”. Początek audycji o 18.00.

Skład KSPR Gwardii Koszalin:
  • bramkarze: Henryk Rycharski, Marcin Teterycz, Mirosław Bugaj, Dawid Skrzypczyk;
  • rozgrywający: Patryk Kiciński, Maksim Kruczkow, Krzysztof Karnacewicz, Piotr Skiba, Szymon Pedryc, Wojciech Jońca, Michał Orzechowski;
  • obrotowi: Sebastian Stawecki, Maciej Kamiński, Piotr Prudzienica, Adam Laskowski;
  • skrzydłowi: Dawid Szcześniak, Michał Felsztiger, Marek Jakutowicz, Dawid Szcześniak, Jakub Radosz;
  • sztab szkoleniowy: Piotr Stasiuk - trener, Bartosz Paszkowski - trener przygotowania fizycznego, Mirosław Bugaj - kierownik drużyny, Bartosz Bobrowicz - fizjoterapeuta.
mp/rż

Posłuchaj

Piotr Stasiuk, trener Gwardii Koszalin
Patryk Kiciński, kapitan drużyny