fot. Radosław Żmudziński
Już w najbliższy czwartek do podkoszalińskiego Mielna przyjadą najlepsi reportażyści i dokumentaliści radiowi z całej Polski.

Konkurs Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk” to przedsięwzięcie, w ramach którego chcemy zwrócić uwagę na sprawy morza, gospodarki morskiej, ludzi morza, historię regionu nadmorskiego, a także na związki i kontakty mieszkańców państw nadbałtyckich.

- Organizujemy ten konkurs od 30 lat, w bardzo różnych miejscach, zawsze jednak na wybrzeżu, zawsze nad morzem. Byliśmy już m.in. w Kopenhadze, Kołobrzegu, Mielnie, Koszalinie, Ustce i Jarosławcu. W tym roku konkurs odbędzie się w Mielnie. Tam od czwartku do niedzieli trwać będą warsztaty dziennikarskie, które będą okazją do wymiany doświadczeń i umiejętności między dziennikarzami z całego kraju, m.in. z Gdańska, Warszawy, Katowic, Lublina, Olsztyna, Wrocławia - mówi Piotr Ostrowski. - Cieszę się, że w tym roku na nasz konkurs znowu wpłynęło dużo reportaży - prawie 30. Są na bardzo wysokim poziomie. Jurorzy już od kilkunastu dni je przesłuchują, by wyłonić te kilka najlepszych. Wszystkie jednak zostaną wyemitowane w ciągu najbliższych miesięcy na antenie Polskiego Radia Koszalin. To wielka uczta intelektualna, wielkie wydarzenie. Warto też podkreślić, że Polskie Radio Koszalin jest jedynym medium w Polsce, które organizuje na taką skalę konkurs o tematyce morskiej - dodaje.

Konkurs zakończy się w niedzielę. Będzie relacjonowany zarówno na antenie Polskiego Radia Koszalin, jak i na portalu prk24.pl.

Reportaży zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu posłuchać można TUTAJ>>

red./ar

Posłuchaj

prezes Polskiego Radia Koszalin Piotr Ostrowski o konkurs „Bałtyk 2019”