fot. iszczecinek.pl
Nakrętki przekazali szczecineccy strażnicy miejscy. Dzięki temu chora Kinia Szadkowska będzie mogła skorzystać z rehabilitacji, która jest niezbędna, by dziewczynka mogła dobrze się rozwijać.

Kinia urodziła się z zespołem Downa i różnymi innymi powikłaniami. Ze względu na swój stan zdrowia wymaga stałej kosztownej rehabilitacji.

- Oczywiście ta piękna inicjatywa nie mogłaby mieć tak wspaniałego happy endu, gdyby nie wszyscy, którzy nas wspierają. Cieszymy się, że świadomość zbierania nakrętek jest tak ogromna! - powiedziała Paulina Peciak-Nazarewska, strażniczka miejska, która już od czterech lat wspiera dziewczynkę i jej rodzinę. - Dziękujemy mieszkańcom Szczecinka i okolic, osobom z Przedszkola Niepublicznego Krasnoludek, Przedszkola Bajka, Szkoły Juchowo, Szkoły nr 1, PSB Mrówka, Świetlicy Koniczynka, a także Aleksandrze Gącik, Monice Świstun, Katarzynie Ciężkiej, Dorocie Kiełbowskiej, Magdalenie Leonowicz, panu ze stanicy wędkarskiej, państwu Dariuszowi i Agnieszce Dobrosielskim, Siatkowskim, Barbarze Ratajczak-Czajkowskiej, Oldze Pietras. I wszystkim, których nie wymieniłam, a pomagali nam w zbiórce - dodała.

Akcja zbierania nakrętek cały czas trwa. Jeśli ktoś nie wie, co zrobić z kolorowymi nakrętkami, prosimy o dostarczanie ich do szczecineckiej komendy straży miejskiej przy ul. Karlińskiej.

iszczecinek.pl/ar