fot. Przemysław Grabiński
Podczas konwencji okręgowej Prawa i Sprawiedliwości prezes tego ugrupowania mówił o dalszym rozwoju Polski, rodzinie i zmianach, na których mają korzystać wszyscy Polacy.

- Wspierając biznes chcemy doprowadzić do tego, by Polska rozwijała się w szybkim tempie i by różnica w poziomie życia między naszą ojczyzną a państwami na zachód od naszej granicy była redukowana. Chcemy, aby nie tak odległym momencie została ona zredukowana do zera - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Lider Prawa i Sprawiedliwości mówił, że rządy Zjednoczonej Prawicy „budują kraj równych i wolnych Polaków”. Dodał, że „państwo teoretyczne z czasów rządów PO-PSL nie mogło zrobić nic dobrego”: - Państwo teoretyczne może tylko szkodzić, szerzyć korupcję, prowadzić do gigantycznego okradania naszego kraju. Afera VAT-owska jest tego najlepszym dowodem. I dlatego musimy budować nowy system - rzeczywiście wolnej, republikańskiej Rzeczypospolitej. Rzeczypospolitej wolnych i równych Polaków. To czynimy i chcemy czynić dalej.

Jarosław Kaczyński podkreślał też jak ważna jest obrona polskich rodzin: - Najbardziej uderzający i niemożliwy do zaakceptowania jest atak na dzieci - próba ich seksualizacji od najmłodszych lat, próba wyrwania ich rodzinie, podporządkowania ich kulturze i edukacji, na którą rodzina się nie zgadza. My też się na to nie zgadzamy i się nie zgodzimy!

Prezes PiS-u zaapelował też do działaczy i sympatyków Zjednoczonej Prawicy o mobilizację przed wyborami: - Zwyciężyć możemy jedynie wtedy, gdy będziemy pracowali do północy 11 października. Wtedy rozpoczyna się cisza wyborcza. Trzeba docierać do ludzi i ich przekonywać. Nie można w żadnym przypadku się oszczędzać, bo to najważniejsze wybory od 1989 roku. Dlatego proszę o te pracę, wysiłek i determinację, bo jeżeli one będą, to z całą pewnością zwyciężymy.

Podczas konwencji okręgowej Prawa i Sprawiedliwości w Pile zaprezentowano też kandydatów PiS do Sejmu i Senatu. Liderem listy do Sejmu w okręgu numer 38 jest Krzysztof Czarnecki. Kandydatką do Senatu (w okręgu numer 88) jest adwokat Jolanta Turczynowiecz-Kieryłło.

pg/ar

fot. Przemysław Grabiński

Posłuchaj

Jarosław Kaczyński o znaczeniu jesiennych wyborów
Jarosław Kaczyński o systemu republikańskiego
Jarosław Kaczyński o obronie polskich rodzin
Jarosław Kaczyński o planach rozwoju Polski