fot. Mateusz Sienkiewicz
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości z ziemi szczecineckiej, a zarazem wiceminister w resorcie środowiska podkreśliła podczas konferencji prasowej, że dzięki dobrej współpracy z wieloma ministerstwami udało się zasilić region sporymi funduszami.

Wśród swoich zasług wyliczała zdobycie środków na budowę łącznika między drogami krajowymi nr 20 i 11 czy budowę stadionu lekkoatletycznego w Szczecinku: - Jeśli doliczymy środki na budowaną obwodnicę Szczecinka i kwestie związane z remontami i inwestycjami drogowymi, to myślę, że zamkniemy się w kwocie kilkuset milionów złotych. Jest to więc spore dofinansowanie, które trafiło do naszego powiatu szczecineckiego. Jest jeszcze jednak przed nami sporo wyzwań, np. wpisanie szczecineckiego dworca na rządową listę remontu dworców.

Wiceminister środowiska chwaliła także współpracę z lokalnym samorządem, który ponad polityczne ambicje przedkłada dobro mieszkańców: - Na początku deklarowałam, że będę współpracować z samorządowcami bez względu na dzielące nas różnice partyjne i różnice poglądów. Wszędzie tam, gdzie mój apel spotkał się z pozytywnym odbiorem samorządowców, udało się nam wspólnie zrealizować wiele inwestycji.

Posłanka Małgorzata Golińska podsumowując swoją czteroletnią kadencję przeprosiła mieszkańców, że w związku z pracą w ministerstwie nie zawsze mogła być obecna w swoim okręgu wyborczym. Ale jak zaznaczyła, „im mocniejszy parlamentarzysta, tym więcej zysku dla regionu”.

ms/ar

Posłuchaj

Małgorzata Golińska o współpracy z samorządem
Małgorzata Golińska o pozyskanych funduszach