fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Danuta Wawrowska - radna sejmiku województwa pomorskiego i kandydatka do parlamentu z list Koalicji Obywatelskiej, Adama Treder - radny miejski Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tego ugrupowania do parlamentu oraz Jan Kozłowski - Porozumienie Jarosława Gowina.

Sprawa budowy drogi alternatywnej, tzw bajpasa przy wjeździe do Słupska od strony Siemianic, była jednym z głównych z tematów dyskusji.

- Wszystkie drogi są potrzebne - mówi Jan Kozłowski. - Setki, jak nie tysiące, osób dojeżdża tą trasą do pracy. Problem ma jednak drugie dno, brak pieniędzy w kasie miejskiej - podsumował.

- Gdyby na etapie planowania przestrzennego władze Słupska i gmin ościennych doszły do porozumienia, to nikt teraz nie byłby zaskoczony. Nie jest to zła wola radnych Słupska, a jest to problem wynikający z braku porozumienia miedzy obu samorządami - zaznaczyła Danuta Wawrowska.

- Jak najbardziej taki objazd jest potrzebny - podkreślił Adam Treder. - Problem tkwi w braku pieniędzy. Jest jednak jakieś światełko w tunelu. Są prowadzone rozmowy między prezydentem Słupska a wójtem gminy Słupsk, i co ważne radni także dyskutują na ten temat - dodał.

W dalszej części audycji, nasi goście rozmawiali o ewentualnym rozszerzeniu roli samorządów oraz propozycji finansowych, które proponuje Prawo i Sprawiedliwość podczas ostatnich spotkań z wyborcami.

red./jż

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”