fot. FB
Jarosław Banaś poprosił o komentarze miejskich radnych: Bartosza Bieńkowskiego (PiS), Dariusza Zawadzkiego (PO), Jacka Woźniaka (Obywatelski Kołobrzeg), Krzysztofa Plewki (PiS), Izabeli Zielińskiej (Obywatelski Kołobrzeg), oraz byłego radnego PiS - Marka Młynarczyka.

Mecenas Marek Śmierzyński to pełnomocnik warszawskiej firmy TMM Investment Trust. Spółka w 2014 roku kupiła ponad hektarową działkę w dzielnicy uzdrowiskowej. Inwestor chciał zainwestować kilkanaście milionów i zabudować ją w 25 procentach. Uchwalony przez radę miasta plan przestrzenny ograniczał tę zabudowę do 15 procent. I tu - zdaniem Śmierzyńskiego - z pomocą mieli oferować się przyjść miejscy urzędnicy. Podczas przesłuchań przed prokuraturą w 2017 i 2018 roku zeznał jednak, że nie dawał żadnej korzyści majątkowych zarówno prezydentowi, jak i urzędnikom kołobrzeskiego ratusza.

Śmierzyński podczas wtorkowej sesji rady miasta zażądał od Janusza Gromka zwrotu pieniędzy, które miał mu rzekomo przekazać na kampanię wyborczą w 2014 roku. Były prezydent Kołobrzegu zdecydowanie zaprzeczył i w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu napisał, że zwrócił się już do kancelarii prawnej z Poznania o poprowadzenie sprawy dotyczącej publicznego zniesławienia go w trybie prywatnoskargowym przed sądem karnym.

Temat skomentowali kołobrzescy samorządowcy, którzy w większości uważają, że prezydent powinien skierować sprawę w trybie wyborczym, tak, aby jeszcze przed wyborami sprawę wyjaśnić.

Zapraszamy do wysłuchania komentarzy w poniższym materiale Jarosława Banasia.

red./ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

komentarze samorządowców - materiał Jarosława Banasia