fot. Krzysztof Berezowski/Facebook
Berezowski startuje w wyborach do Senatu w okręgu 100. O mandat senatorski będzie rywalizował ze Stanisławem Gawłowskim (kandydat niezależny) i Krzysztofem Nieckarzem (kandydat PiS).

Krzysztof Berezowski podkreślił, że jako lekarz na co dzień widzi, z jakimi trudnościami muszą zmagać się pacjenci: - Dlaczego moi pacjenci na głupią biopsję tarczycy muszą jechać do Szczecina? Dlaczego w stolicy regionu nie ma endokrynologa na NFZ? Osoby zarządzające służbą zdrowia nie chcą widzieć odpływu pacjentów i pieniędzy na leczenie do dużych aglomeracji. Jako lekarz chcę w senackiej komisji zdrowia zabiegać o utworzenie w Koszalinie Regionalnego Centrum Onkologii oraz filii Akademii Medycznej.

Zdaniem Krzysztof Berezowskiego w działania na rzecz poprawy sytuacji w służbie zdrowia powinny włączyć się samorządy: - Budżet miasta to prawie pół miliarda złotych. Są też pieniądze z budżetu samorządu wojewódzkiego. Jeżeli będziemy ściągali specjalistów do regionu, to będą spływały pieniądze na leczenie. A jeżeli będziemy czekali, że ktoś przyjdzie i uratuje Koszalin, to będziemy degradowani.

Krzysztof Berezowski startuje jako niezależny kandydat w wyborach do Senatu w okręgu 100. O mandat senatorski z tego okręgu jako kandydat niezależny ubiega się także poseł PO Stanisław Gawłowski. Trzecim kandydatem do Senatu jest Krzysztof Nieckarz z PiS.

ap/ar

Posłuchaj

Krzysztof Berezowski o problemam w służbie zdrowia
Krzysztof Berezowski o zaangażowaniu się samorządów w działalność służby zdrowia