fot. Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz/Facebook
W programie jubileuszowego roku znalazło się wiele wydarzeń artystycznych - między innymi spektakle, koncerty i spotkania autorskie.

Są także propozycje nieprezentowane dotychczas w Dialogu. To między innymi cykl Teatroteka.

- Dzięki współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, Dialog jest jedynym miejscem w kraju, gdzie będzie prezentowany cały cykl Teatroteka. To są m.in. ekranizacje najlepszych spektakli młodej dramaturgii. Będziemy po prostu oglądać teatr na ekranie - informuje Waldemar Miszczor, wiceprezes Stowarzyszenia Teatr Propozycji Dialog.

W październiku odbędzie się także 30. edycja Turnieju Recytatorskiego imienia Cypriana Kamila Norwida. To jedno z działań Dialogu mające na celu popularyzację twórczości polskich poetów.

- Nadrzędnym jego celem jest pokazanie piękna języka polskiego w dobie memów, skrótowych wyrazów i wulgaryzmów, a także w mowie potocznej - podkreśla Margaryta Kulesza-Lewicka.

W październiku odbędzie się również kolejna edycja Ogólnopolskich Dni Monodramu „Strzała Północy”, a w listopadzie - między innymi otwarcie Muzeum Dialogu.

Obchody 60. rocznicy powstania Teatru Propozycji Dialog będą trwały w Koszalinie do końca roku.

ap/rż

fot. Anna Popławska

Posłuchaj

Margaryta Kulesza-Lewicka
Waldemar Miszczor, wiceprezes Stowarzyszenia Teatr Propozycji Dialog