fot. Przemysław Grabiński
Jest deklaracja dofinansowania z NFZ-etu dla hospicjum w Pile. Już w październiku nowo wybudowana placówka przyjmie pacjentów.

Paweł Wiszniewski, prezes Towarzystwa Pomocy Chorym, które doprowadziło do powstania placówki, powiedział, że w ten sposób spełnia się marzenie wielu osób: - W tym tygodniu na stronie internetowej NFZ-etu ukazało się ogłoszenie, że nasza oferta została przyjęta. W związku z tym w październiku przyjmiemy pierwszych pacjentów, osoby wymagające stałej opieki.

Alicja Graczyk, dyrektor pilskiego hospicjum zapewniła, że kadra placówki jest już skompletowana. Jak dodała, każdego dnia kolejne osoby pytają o możliwość skorzystania z pomocy hospicjum: - Mamy 6 lekarzy: 2 neurologów, psychiatrę, kardiologa i internistę. Są również pielęgniarki i opiekunowie. Rodziny przychodzą do nas niemal codziennie pytają się, kiedy przyjmiemy pierwszych pacjentów.

Hospicjum w Pile ma rozpocząć działalność 1 października, po podpisaniu umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Docelowo w placówce mieścić się będzie 30 łóżek opiekuńczo-leczniczych, 5 łóżek dla chorych paliatywnych i 5 łóżek hospicjum dziecięcego. Dziś działacze Towarzystwa Pomocy Chorym dziękowali darczyńcom za wsparcie, wręczając im pamiątkowe statuetki i dyplomy.

pg/rż

Posłuchaj

Paweł Wiszniewski, prezes Towarzystwa Pomocy Chorym
Alicja Graczyk, dyrektor pilskiego hospicjum