fot. Jarosław Ryfun
Sekretarz miasta Koszalin chce w Sejmie zabiegać o rozwój turystyczny Koszalina i regionu oraz o ułatwienie dostępu do służby zdrowia, a także walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym Pomorza Środkowego.

Jak podkreślił podczas konferencji prasowej w kwestii komunikacji wiele już zostało zrobione, jednak pracy w tej zostało jeszcze sporo: - Trzeba zabiegać o budowę drogi ekspresowej S6 na całej długości, oraz dróg S11 i S10. Chciałbym także realnej modernizacji linii kolejowych i dworców w naszym regionie. W tym parlamencie będzie to dla mnie jedno z głównych zadań, tak aby także droga kolejowa była bardziej dostępna dla mieszkańców Polski, którzy chcą wypoczywać w naszym regionie przez cały rok.

Tomasz Czuczak w swoim programie wyborczym zwraca uwagę również na kwestie związane z cyfryzacją w administracji: - Chciałbym zabiegać o to, abyśmy w przyszłym parlamencie wprowadzili przełom we wdrażaniu cyfryzacji w administracji. Od kilkunastu lat bowiem stoimy w rozkroku - chcemy cyfryzacji, ale na końcu i tak są papier, pieczątka i podpis.

W programie wyborczym znalazł się także między innymi punkt dotyczący lepszej dostępności do lekarzy- diabetologów i skrócenie czasu oczekiwania do specjalistów maksymalnie do 21 dni.

rp/ar

fot. Jarosław Ryfun

Posłuchaj

Tomasz Czuczak o wykluczeniu komunikacyjnym
Tomasz Czuczak o cyfryzacji w administracji