fot. Marcin Prusak
Dzisiejsze uroczystości odbyły się na terenie jednostki. W piątek marynarze zapraszają mieszkańców Ustki i turystów do wspólnego świętowania w usteckim porcie.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców na tę uroczystość, a także do zwiedzania okrętów, które przypłyną do nas ze Świnoujścia i z Gdyni: ORP Orkan - okrętu rakietowego i ORP Hańcza - trałowca. Okręty będzie można zwiedzać od godziny 14.00. A już o 12.30 na promenadzie nadmorskiej odbędzie się koncert reprezentacyjnego zespołu Wojska Polskiego, który liczy ponad 80 osób - mówi komandor podporucznik Robert Biernaczyk, oficer prasowy usteckiej jednostki.


Z okazji setnej rocznicy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej przygotowano także gratkę dla filatelistów. Wydano trzy kartki pocztowe, na których znajdują się podobizny: admirała Józefa Unruga, dowódcy przedwojennej polskiej marynarki, komandora porucznika Franciszka Dąbrowskiego, byłego zastępcy dowódcy Westerplatte w 1939 roku, a potem pierwszego komendanta usteckiego centrum. Na trzeciej kartce znajdują się symbole Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.

mp/jz/ar

fot. Marcin Prusak

Posłuchaj

Robert Biernaczyk, oficer prasowy CSMW w Ustce