fot. Arkadiusz Wilman
To porozumienie pomiędzy politykami opozycyjnymi, startującymi w okręgu nr 40. Zakłada prowadzenie kampanii wyborczej opartej na wzajemnym szacunku i przedstawianiu merytorycznych propozycji programowych.

Inicjatorem tego porozumienia jest Radosław Lubczyk, lider listy PSL - Koalicja Polska: - Dzielą nas programy, ale łączą wartości. Są nimi Polska, konstytucja i demokracja. Zlikwidujemy ministerstwo hejtu i w jego miejsce powołamy Ministerstwo Sprawiedliwości. Zlikwidujemy ministerstwo propagandy i powołamy telewizję państwową. Nie pozwolimy, aby konstytucja była łamana.

O pozytywnej retoryce podczas kampanii wyborczej mówił dziś Adam Ostaszewski, lider Inicjatywy Polskiej w Koszalinie, kandydat do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej: - Idziemy różnymi drogami do tego samego celu. Tym celem jest wyeliminowanie z naszego życia przemysłu nienawiści i pogardy, który stał się znakiem rozpoznawczym obecnych rządów. W ramach podpisanej dziś deklaracji, nie będziemy wobec siebie prowadzić negatywnej kampanii, a relacje oprzemy na życzliwości i uśmiechu.

"Deklarację Obywatelską" podpisali liderzy oraz kandydaci list opozycyjnych w okręgu 40, a także przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji.

aw/ar

fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman

Posłuchaj

Radosław Lubczyk, lider listy PSL - Koalicja Polska
Adam Ostaszewski, lider Inicjatywy Polskiej w Koszalinie, kandydat do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej