fot. Anna Popławska
Dzięki udziałowi w nim można zdobyć pieniądze na założenie własnego biznesu.

Jak co roku, konkurs podzielony jest na etapy, informuje Joanna Piotrkowska Ciechomska, pełnomocnik prezydenta Koszalina ds. zatrudnienia i inwestorów kluczowych: - Na zgłoszenia czekamy do 4 października. Drugi etap to obowiązkowe szkolenie, które przeprowadzi Centrum Innowacji Przedsiębiorczości. Każdy jego uczestnik będzie musiał opracować biznesplan. Etap trzeci to ocena tych biznesplanów.

Główna nagroda w konkursie to 20 tysięcy złotych na otworzenie działalności gospodarczej. Laureat będzie mógł także m.in. wynająć lokal na działalność na preferencyjnych warunkach.

Piotr Jedliński, prezydent Koszalina przekonuje, że konkurs "Firma na start" to szansa także na zdobycie umiejętności potrzebnych w prowadzeniu biznesu: - Dzięki szkoleniu, uczestnicy konkursu nabierają umiejętności poruszania się w świecie biznesu. Wiedzą na przykład, jak przygotowywać dokumenty do banku, urzędów i różnych instytucji.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chcący założyć własną firmę. Jest on skierowany także do uczniów koszalińskich szkół średnich. Dla uczniów, którzy stworzą najlepsze biznesplany, przewidziane są nagrody rzeczowe.

Rozstrzygniecie konkursu w grudniu.

ap/ar

Posłuchaj

Joanna Piotrkowska Ciechomska, pełnomocnik prezydenta Koszalina ds. zatrudnienia i inwestorów kluczowych
Piotr Jedliński, prezydent Koszalina