fot. Jacek Żukowski
Od połowy czerwca pojazd był remontowany w słupskim Centrum Integracji Społecznej.

- Mam nadzieję, że nasz wysiłek spełni oczekiwania mieszkańców Słupska. Podeszliśmy do tego kosmetycznie - wymieniliśmy elementy, które tego wymagały. Jestem dumna z osób, które wzięły udział w remoncie tramwaju i w ten sposób zapisały się w historii naszego miasta - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Monika Zenik-Krupień, dyrektorka CIS w Słupsku.

Prace remontowe polegały na naprawie uszkodzonych elementów na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu.

- Naprawione zostały mechanizm rozsuwania drzwi wejściowych i uszkodzone elementy dachu. Wykonano też elementy z drewna bukowego oraz herb Słupska. Tramwaj został umyty, a jego podwozie zakonserwowane - opisała Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska.

Remont tramwaju kosztował 5 tysięcy złotych.

Słynny tramwaj na ulicy Nowobramskiej (model Konstal N, który w Słupsku kursował w latach 50.) pojawił się w kwietniu 2004 roku. Na pomysł postawienia wagonu wpadli Arkadiusz Jastrzębski, Piotr Rachwalski i Piotr Ostrowski - dziś prezes Polskiego Radia Koszalin. Przekonali do swojej idei ówczesnego prezydenta miasta Macieja Kobylańskiego i znaleźli inwestora, który przedsięwzięcie sfinansował.

mp/jż/ar

fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski

Posłuchaj

Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska
Monika Zenik-Krupień, dyrektorka CIS w Słupsku