fot. Jacek Żukowski
Do regionu słupskiego trafią kolejne rządowe pieniądze na cele drogowe. Takie informacje informacje przekazał podczas konferencji prasowej Piotr Müller, poseł ze Słupska i rzecznik prasowy rządu.

Do powiatu słupskiego trafi prawie 30 milionów złotych na lata 2019-2020, a zrealizowanych zostanie szesnaście inwestycji, z czego pięć będzie w miastach Słupsk i Ustka.

- Wszyscy odczuwamy niedogodności z powodu braku odpowiednich dróg, dlatego prowadzimy rządowy program Fundusz Dróg Samorządowych. Rekordowy pod względem wysokości środków. Cieszę się, że premier zgodził się z moją sugestią, żeby w większym zakresie wesprzeć region słupski. To dzięki jego decyzji będą mogły być zrealizowane kolejne inwestycje - powiedział Piotr Müller.

W Słupsku przebudowana zostanie ulica Piłsudskiego. Na wstępnych listach dofinansowanych inwestycji był to jedyny projekt. Jednak premier zadecydował, aby do listy dofinansowań dodać 3,9 miliona złotych na budowę ulicy Legionów Polskich wraz z przebudową ulicy Zaborowskiej. Dodatkowo w gminie Słupsk zostaną zbudowane i przebudowane drogi gminne: Bierkowo - ulica Słoneczna, Siemianice - ulica Boczna, Gałęzinowo - drogi: wewnętrzna i publiczna, drogi wewnętrzne na osiedlu w Redzikowie, a także Grąsino - droga publiczna oraz droga wewnętrzna.

W Ustce przebudowane zostaną ulice: Leśna, Jagiellońska i Mickiewicza. Również i w tej gminie jedynym wstępnym dofinansowaniem objęta była ulica Leśna, jednak rząd zadecydował o dopisaniu do listy dofinansowań również dodać trzy miliony złotych na dwie inne ulice. W samej gminie dodatkowo zostanie również zbudowana ulica Kapitańska wraz z oświetleniem.

W powiecie słupskim przebudowane zostaną również drogi gminne w Główczycach, Smołdzinie, Damnicy, Kobylnicy, Dębicy Kaszubskiej

Dofinansowanie otrzymają również drogi powiatowe łączące różne gminy. Także i tutaj premier Mateusz Morawiecki postanowił rozszerzyć wsparcie rządu i do listy dofinansowań dodał przebudowę odcinka drogi powiatowej w Grąsinie o wartości prawie ośmiuset tysięcy złotych.

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostaną przebudowane drogi powiatowe w Ustce oraz na terenie gmin Kobylnica i Kępice.

jż/rż

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Piotr Müller, rzecznik rządu
materiał Jacka Żukowskiego