fot. Radosław Żmudziński
Dotychczasowy lider koszalińskiej listy - poseł PO Sławomir Nitras będzie na pierwszym miejscu listy KO w okręgu szczecińskim.

Takie decyzje zapadły podczas spotkania zarządu krajowego PO w Warszawie.

Senator PO Piotr Zientarski wcześniej wymieniany był jako kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu. W rozmowie z Polskim Radiem Koszalin potwierdził decyzję swojego ugrupowania i podkreślił, że nie jest nią zaskoczony: - Regionalne władze Platformy Obywatelskiej zgłosiły mnie jako lidera koszalińskiej listy do Sejmu. Zarząd krajowy PO miał wielki dylemat. Trwało to bardzo długo, bo okazało się, że jestem politycznie bardzo dobrym kandydatem i do Sejmu, i do Senatu. Nie ukrywam, że preferowałem wybory senackie, bo czuję się - jak "Gazeta Prawna" o mnie napisała - "poprawiaczem prawa", legislatorem, a nie politykiem do sejmowych pyskówek. Wolę pogłębioną refleksję prawniczą. Ale skoro jest taka potrzeba, żeby moim autorytetem pociągnąć koszalińską listę do Sejmu, to wyraziłem zgodę.

Start Piotr Zientarskiego do Sejmu oznacza, że Koalicja Obywatelska nie będzie miała swojego kandydata w wyborach senackich w okręgu koszalińskim. Jedynym przedstawicielem opozycji będzie więc zapewne Stanisław Gawłowski, który ma startować z własnego komitetu wyborczego. O miejsce w izbie wyższej parlamentu rywalizować będzie z Krzysztofem Nieckarzem z Prawa i Sprawiedliwości.

ak/ar

Czytaj więcej

Posłuchaj

Piotr Zientarski o decyzji władz PO