fot. Arkadiusz Wilman
Piotr Zientarski będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej. To oznacza, że opozycja będzie miała najprawdopodobniej dwóch kandydatów w wyborach senackich w okręgu nr 100. Obok senatora PO, ma wystartować bowiem także poseł PO Stanisław Gawłowski, który założył własny komitet wyborczy.

Senator Zientarski uzyskał poparcie między innymi struktur Lewicy, PSL-u, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz samorządowców. Udzielenie mu poparcia rekomendowała także Naczelna Rada Adwokacka, która zobowiązała do tego Okręgową Radę Adwokacką.

Poseł Stanisław Gawłowski ma startować do Senatu z własnego komitetu wyborczego. Do godziny 16:15 Państwowa Komisja Wyborcza przyjmowała zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych. Nie ma jeszcze informacji, czy poseł PO zgromadził wymagane prawem tysiąc podpisów pod swoją listą poparcia.

Stanisław Gawłowski jest jednym z głównych oskarżonych w tzw. aferze melioracyjnej. Prokuratura Krajowa oskarża go o korupcję i przyjęcie łapówek. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Polityk twierdzi, że jest niewinny, a sprawa ma charakter polityczny.

ak/ar

Czytaj więcej