fot. prk24.pl
Senator Platformy Obywatelskiej był gościem porannego „Studia Bałtyk”. Mówił m.in. o kandydatach w wyborach do Senatu w okręgach: koszalińskim oraz kołobrzeskim. Skomentował także rezygnację Krzysztofa Szczerskiego z kandydowania na unijnego komisarza - zamiast niego o funkcję komisarza rolnictwa w Komisji Europejskiej ubiega się Janusz Wojciechowski.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio Koszalin, Piotr Zientarski ma być kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Senatu w okręgu „koszalińskim”. Obok senatora Platformy Obywatelskiej ma wystartować także poseł Stanisław Gawłowski, który założył własny komitet wyborczy.

- Koledzy w Koszalinie, Szczecinie i Warszawie wciąż rozmawiają. Senator Zientarski jest bardzo cenionym konstytucjonalistą. Decyzja jeszcze nie zapadła. Myślę, że jednak będzie startował z listy Koalicji Obywatelskiej. Poseł Gawłowski jest sprawnym politykiem. Jego kłopoty są problemem dla Platformy, dlatego nie znalazł się na liście PO. Staramy się nie odcinać od ludzi, którzy z nami pracowali przez lata i zrobili wiele dobrego. Byłoby to niestosowne. Sytuacja jest niewygodna, ale poradzimy z tym sobie - zaznaczył senator Kazimierz Kleina.

W okręgu „kołobrzeskim” doszło do personalnych tarć w Platformie, bowiem o mandat senatorski powalczą Janusz Gromek oraz Grażyna Anna Sztark, która zdecydowała się kandydować z poparciem PSL-Inicjatywy polskiej.

- Grażyna Anna Sztark nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Rezygnację złożyła dwa lata temu czy też wystąpiła z klubu. Współpracowała z nami, ale pokazywała swoją niezależność i swoje poglądy. Decyzja zachodniopomorskiej PO wynika chyba z rachunku politycznego. Kandydatura Janusza Gromka też jest mocna. Zależy nam, aby w parlamencie byli także samorządowcy - podkreślił Kazimierz Kleina.

Z parlamentarzystą rozmawiał Andrzej Watemborski. Więcej dowiedzieć się można z poniższego materiału dźwiękowego.

red./rż

Czytaj więcej

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Kazimierz Kleina, senator PO