fot. Paweł Lisicki/Facebook
Paweł Lisicki, dziennikarz, publicysta, pisarz. Od 2006–2011 był redaktorem naczelnym dziennika Rzeczpospolita, od 2011–2012 redaktorem naczelnym tygodnika Uważam Rze, a od 2013 jest redaktorem naczelnym tygodnika Do Rzeczy.

Jego najnowsza książka „Grób Rybaka” przedstawia historię badań naukowych i odkrycia fundamentalnych dla wiary chrześcijańskiej relikwii. W czasach Jezusa ok 33 roku na terenie obecnego Watykanu zginął śmiercią męczeńską apostoł Kefas. Najprawdopodobniej został pochowany w zwykłej jamie wygrzebanej w ziemi. Trzy wieki później nad jego grobem wspaniałą bazylikę wzniósł cesarz Konstantyn. Chociaż czas zatarł pamięć o dokładnym miejscu pochówku wielkiego apostoła to domniemaną mogiłę ze szczątkami Piotra przez wieki otaczała nabożna cześć milionów pielgrzymów.

Papież Pius XII w 1939 po dziesięciu latach prac wykopaliskowych i badawczych ogłosił, że odnaleziono prawdziwe miejsce pochówku Rybaka znad Jeziora Galilejskiego. Lisicki opisuje tę fascynującą historię, a także dziwi się jak we współczesnym świecie, tak ważne odkrycie, jest tak mało znane.

Spotkanie autorskie z Pawłem Lisickim, odbędzie się dziś o godzinie 18.45 w kościele rektoralnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Katedralnej (tzw. mały kościółek nad Parsętą).

red./rż

Posłuchaj

Paweł Lisicki zaprasza na spotkanie dotyczące jego książki